Úvodní strana » Služby » Fyzioterapie » Fyzikální terapie

Fyzikální terapie

  • Ultrazvuk:

Léčba ultrazvukem patří mezi nejvyhledávanější metody ve fyzikální terapii. Ultrazvuk představuje mechanické vlnění, jež ovlivňuje vrstvy tkání do různé hloubky. Přispívá k regeneraci tkání a podporuje hojení, zvyšuje okysličení tkání.

  • Elektroléčba:

Pro léčbu pacienta jsou využívány různé druhy proudů dle potíží pacienta. Elektroléčbou můžeme léčit zánětlivé stavy, pomoci od bolesti a otoků, uvolňovat svalstvo či zlepšovat prokrvení tkání. Výhodou této léčby je, že se cílí přímo na postiženou tkáň či orgán.

 

  • Magnetoterapie:

Při léčbě využívá biologické účinky magnetické složky elektromagnetického pole. Velmi vhodná je při léčbě kloubů, neboť terapie působí velkoplošně na postižené místo. Léčba zmenšuje či úplně odstraňuje bolest, má protizánětlivý efekt, zlepšuje prokrvení a přispívá k lepšímu a rychlejšímu hojení.

  • Parafín:

Představuje tzv. termoterapii což znamená „léčba teplem“. V našem zařízení se parafínové zábaly aplikují především na ruce.

  • Lavatherm:

Představuje tzv. termoterapii - léčbu teplem. Lavatherm je nahříván ve vodní lázni a následně je přiložen pacientovi na postižené místo. Lavatherm díky hlubokému prohřátí tkání a svalů pozitivně působí na uvolnění svalových struktur, zvyšuje prokrvení pokožky a měkkých tkání, urychluje metabolické změny v tkáních a napomáhá k odplavování kyselých látek z těla. Lavatherm je také nedílnou součástí všech masáží.