Úvodní strana » Služby » Lékařská péče

Poskytujeme:

Léčba krevní plazmou (metoda ACP):

Jedná se o léčebnou metodu u onemocnění pohybového aparátu, která pozitivně ovlivňuje hloubkové léčivé procesy šlach, vazů, svalů a kloubů. Díky aplikaci krevní plazmy obohacené o růstové faktory, dochází ke snížení bolestivosti, zlepšení pohyblivosti a redukci otoků. Léčba krevní plazmou přispívá k rychlejšímu zotavení po úrazech.

Krevní plazma představuje zcela přirozenou látku Vašeho těla, která je získána odběrem 10ml žilní krve (většinou z loketní jamky). Ta je následně odstředěna v tzv.centrifuze, čímž se na dně zkumavky oddělí červené a bílé krvinky a nad nimi zůstane krevní plazma s destičkami. Tato tzv., na destičky bohatá, krevní plazma je následně jehlou aplikována do postiženého místa pod ultrazvukovou navigací, což napomáhá k lepšímu zacílení léčby a snižuje riziko poranění struktur v okolí, jako jsou například cévy nebo nervy.

lecba krevni plazmou.jpg

Celá procedura zabere pacientovi cca 45 minut. Jedná se o ambulantní zákrok. Pacient není hospitalizován a může odejít domů bez jakéhokoliv omezení, pouze by měl po aplikaci dodržet jednodenní klidový režim a vyvarovat se užívání léků na zánětlivou bolest (tzn.léky obsahující ibuprofen, nimesulid, meloxicam apod.). Při bolesti je vhodné užívat léky založené na bázi paracetamolu. Pro zlepšení stavu je lékařem doporučeno celou proceduru opakovat 1 – 3krát dle stavu pacienta. Léčbu krevní plazmou nehradí zdravotní pojišťovna, a proto je zpoplatněna 3 000 Kč za jednu aplikaci.

Na konzultaci, zda je pro Vás léčba na destičky obohacenou plazmou vhodná, se u nás můžete objednat k MUDr. Kamalu Mezianovi či MUDr. Adrianě Mahdalové.

Ultrazvuková diagnostika:

ultrazvuk.jpg

Na našem pracovišti nabízíme vyšetření pomocí ultrazvuku Samsung Medison Ugeo HM70A. Lékař pomocí ultrazvuku vyšetří Váš pohybový aparát a díky tomu se velmi významně zpřesňuje diagnostika potíží a lépe se zacílí potřebná léčba či léčebný obstřik. Díky tomuto vyšetření lékař může zjistit i velmi malé poškození šlach, vazů či svalů a díky tomu zvolit efektivnější léčbu. Pod ultrazvukovou navigací provádíme i kloubní punkce. Tato představuje diagnostickou a léčebnou metodu, při které je do kloubu zavedena injekční jehla s jejíž pomocí se odsává kloubní obsah (např. kloubní tekutina, krev apod.), který je následně v případně potřeby poslán k dalšímu vyšetření. Stejný způsob můžeme zvolit i v případě, kdy do kloubu potřebujeme aplikovat léky.

Vyšetření je nebolestivé, šetrné. Hlavní výhodou je časová nenáročnost vyšetření, která významným způsobem šetří pacientovi čas. Celé vyšetření je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Ultrazvukovou diagnostiku a navigované intervenční výkony u nás provádí MUDr. Kamal Mezian a MUDr. Karolína Sobotová.

Mobilizace a manipulace:

Léčebná metoda, která odstraňuje blokády kloubů nebo páteřních segmentů, a tím obnovuje jejich pohyblivost. Blokáda může vzniknout po úrazu, přetížením, špatným držením těla či při větší statické zátěži.  V zablokovaném segmentu dochází k omezení rozsahu pohybu, což vede k přetěžování přilehlých částí, které toto omezení musí kompenzovat,  a svalovým spasmům, které jsou bolestivé. Na základě vyšetření lékař uvolní blokády. Tím dojde k uvolnění svalstva a zmírnění bolesti.

Vyšetření + určení vhodného léčebného postupu:

Klíčová je pro nás individualita pacienta. Každému pacientovi náš lékař věnuje maximum pozornosti, která je potřeba, aby byla stanovena správná diagnóza a určen vhodný léčebný postup.

Více o našich lékařích.